Robotikas sacensības

Preiļu robotikas čempionāts 2023 / Preili Robotics Championship 2023, 28.01.2023

Preiļu robotikas čempionāts - 2023. gada 28. janvārī

"Preiļu robotikas čempionāts 2023" notiks Preiļos, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, 28. janvārī (Kooperatīvā 6, Preiļi). 
Reģistrācija sacensībām līdz 24. janvāra plkst.23:59 vietnē http://robotika.pvg.edu.lv/prc2023

Ierašanās uz sacensībām būs atvērta no pulksten 9.00.
9.00 līdz 10.00 notiks dalībnieku reģistrācija.
Sacensību atklāšana pēc plkst.10.00.
Sacensības no 10.30 līdz 18.00.
Precīzāku sacensību plānu varēsim piedāvāt pēc dalībnieku reģistrācijas. 

Aicinām pieteikties dalībai Preiļu robotikas čempionātā, kas norisināsies 2023. gada 28. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīvā iela 6, Preiļi.
Informācija par sacensībāmnolikumspasākuma programmarezultātu tabulas un saite uz videotiešraidi pasākuma laikā vietnē: http://ej.uz/PRC2023

Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. 

Čempionāta disciplīnas:

  • Linefollower jeb līnijsekotāji. Robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma.
  • Mini Sumo sevi pozicionē kā mazākie, bet ne vārgākie sumo roboti.
  • Lego Sumo spēj pārsteigt ar universālo pielietojumu.
  • iRobot Sumo putekļusūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā.
  • Folkrace roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.
  • Dronu sacensībās pilotam jābūt tik izveicīgam, lai izbrauktu šķēršlu trasi ar lidojošu robotu-dronu.
  • Freestyle kategorijā katram ir iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākam skatītāju lokam.
  • Antweight robotu sacensības - disciplīna, kurā roboti vadāmi ar pulti. 

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, kā arī nav ierobežojumu reģistrēto robotu skaitam, komandas dalībnieku skaitam vai dalībnieka vecumam. Atsevišķās disciplīnās dalībnieki tiek dalīti vecuma un profesionalitātes grupās. 

Robotu reģistrācija līdz 24. janvāra plkst. 23:59. Ļoti liels lūgums visiem to izdarīt savlaicīgi, lai mēs varētu precīzāk saplānot sacensību kārtību un laikus! 

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Piesakoties un piedaloties pasākumā dalībnieki dod piekrišanu fotografēšanai un filmēšanai. 

Dalībniekiem pašu ērtībai ļoti ieteicams paņemt līdzi maiņas apavus.

Dalībniekiem būs pieejami mācību kabineti, kur varēs sagatavot robotus sacensībām. Vajadzības gadījumā jāpaņem līdzi strāvas pagarinātājus-sadalītājus, jo klasēs var pietrūkt vietas elektrības rozetēs. Dalībniekus ar pagarinātājiem nevarēsim nodrošināt.

Minisumo un iRobot sumo dalībniekiem jābūt līdzi cimdiem un laikā, kamēr robots nepiedalās cīņā uz ringa, jānodrošina drošas uzmavas asmeņiem, lai nesavainotu citus sacensību dalībniekus!

Īpašu uzmanību pievērsiet informācijai par ēdināšanu:
Ēdināšanas firma Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā piedāvā kompleksās pusdienas 3.70 EUR (cepti kartupeļi vai kartupeļu biezenis, cūkgaļas kotlete vai vistas šķiņķītis, salāti, ķiršu kompots, bulciņa). Rēķinam rekvizīti un/vai pusdienotāju skaits jāsūta uz adresi: gimnazijasednica@gmail.com līdz 19. janvārim. Ēdināšanas firma sagatavos un nosūtīs rēķinu, kuru jāapmaksā līdz 23. janvārim. Ja rēķins nav nepieciešams, tad par pusdienām varēs samaksāt skaidrā naudā skolas ēdnīcā uz vietas (tiks pieņemta tikai skaidra nauda!), bet jebkurā gadījumā pusdienotāju skaits ir jāpiesaka ēdināšanas firmai! Informācija nepieciešama, lai pavāri varētu prognozēt iespējamo porciju skaitu.

Ar cieņu, Juris Erts, t.29419475. Jautājumu un neskaidrību gadījumā rakstiet uz:  juris.erts@preili.lv! Uz tikšanos Preiļos! 
Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu novada domes IT centrs, Kooperatīvā 6, Preiļos, LV5301