Robotikas sacensības

Preiļu robotikas čempionāts 2018, 27.01.2018

Preiļu robotikas čempionāts - 2018. gada 27. janvārī

Aicinām pieteikties dalībai Preiļu robotikas čempionātā, kas norisināsies 2018. gada 27. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīvā iela 6, Preiļi.

Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. 

Čempionāta disciplīnas:

  • Linefollower jeb līnijsekotāji. Robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma.
  • Mini Sumo sevi pozicionē kā mazākie, bet ne vārgākie sumo roboti.
  • Lego Sumo spēj pārsteigt ar universālo pielietojumu.
  • iRobot Sumoputekļusūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā.
  • Mega Sumo nopietnākā un skatītājiem visinteresantākā kategorija, visiem pazīstami ar savu agresīvo cīņas stilu.
  • Folkrace roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.
  • Freestyle kategorijā katram ir iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākam skatītāju lokam.
  • VEX robotu sacensības (BEZ iepriekšējas sagatavotības un  BEZ sava personīgā robota – atnāc un piedalies!).

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, kā arī nav ierobežojumu reģistrēto robotu skaitam, komandas dalībnieku skaitam vai dalībnieka vecumam.

Robotu reģistrācija līdz 24. janvārim. Ļoti liels lūgums visiem to izdarīt savlaicīgi, lai mēs varētu precīzāk saplānot sacensību kārtību un laikus! 

Īpašu uzmanību pievērsiet informācijai par ēdināšanu!

Pasākumu aicinām apmeklēt ikvienu, kuru interesē roboti, Latvijas sasniegumi robotikā un iespēja redzēt īstu cīņas sparu.

Dalībniekiem pašu ērtībai ļoti ieteicams paņemt līdzi maiņas apavus.

Dalībniekiem būs pieejami mācību kabineti, kur varēs sagatavot robotus sacensībām. Vajadzības gadījumā jāpaņem līdzi strāvas pagarinātājus-sadalītājus, jo klasēs var pietrūkt vietas elektrības rozetēs. Dalībniekus ar pagarinātājiem nevarēsim nodrošināt.

Minisumo un iRobot sumo dalībniekiem jābūt līdzi cimdiem un laikā, kamēr robots nepiedalās cīņā uz ringa, jānodrošina drošas uzmavas asmeņiem, lai nesavainotu citus sacensību dalībniekus!

Sīkāku informāciju par sacensībām, nolikumu, pasākuma programmu, t.sk. informāciju par reģistrēšanos var atrast  vietnē: http://ej.uz/PRC2018

Ēdināšanas firma Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā piedāvā pusdienas 2.50 EUR (kartupeļu biezenis, karbonāde, dārzeņu salāti, maize, kompots, bulciņa). Rēķinam rekvizīti un/vai pusdienotāju skaits jāsūta uz adresi arkapr@inbox.lv līdz 20. janvārim. Ēdināšanas firma sagatavos un nosūtīs rēķinu, kuru jāapmaksā līdz 26. janvārim. Ja rēķins nav nepieciešams, tad par pusdienām varēs samaksāt skaidrā naudā skolas ēdnīcā uz vietas, bet jebkurā gadījumā pusdienotāju skaits ir jāpiesaka ēdināšanas firmai! Informācija nepieciešama, lai pavāres varētu prognozēt iespējamo ēdāju skaitu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā rakstiet uz:  juris.erts@preili.lv!

Uz tikšanos Preiļos!

Ar cieņu, Juris Erts
t.29419475 , juris.erts@preili.lv
Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija
Preiļu novada domes IT centrs
Kooperatīvā 6, Preiļos, LV5301