Robotikas sacensības

Preiļu robotikas čempionāts 2024 / Preili Robotics Championship 2024, 27.01.2024

Preiļu robotikas čempionāts - 2024. gada 27. janvārī

Aicinām pieteikties dalībai "Preiļu robotikas čempionātā 2024", kas norisināsies 2024. gada 27. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīvā iela 6, Preiļi.

Reģistrācija sacensībām līdz 19. janvāra plkst.23:59 vietnē http://robotika.pvg.edu.lv/prc2024

Ļoti liels lūgums visiem reģistrēt robotus savlaicīgi, lai organizatori varētu izplānot sacensību kārtību un norises laikus! 

Pasākuma programmarezultātu tabulas, noteikumi un saite uz videotiešraidi pasākuma laikā vietnē: https://ieej.lv/prc2024

Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. 

Ierašanās uz sacensībām būs atvērta no pulksten 9.00.
9.00 līdz 10.00 notiks dalībnieku reģistrācija.
Sacensību atklāšana pēc plkst.10.00.
Sacensības no 10.30 līdz 18.00.
Precīzāks sacensību plāns tiks publicēts pēc dalībnieku reģistrācijas. 

Noteikumi: :
https://www.pvg.edu.lv/robotika/2024/Presentation/Noteikumi.html 

Čempionāta disciplīnas:

 • Linefollower jeb līnijsekotāji. Robota uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt doto trasi, kas ir melna līnija uz balta laukuma.
 • Mini Sumo sevi pozicionē kā mazākie, bet ne vārgākie sumo roboti.
 • Lego Sumo spēj pārsteigt ar universālo pielietojumu.
 • iRobot Sumo putekļusūcēju roboti, kuri radoši pārveidoti, lai cīnītos ringā.
 • Folkrace roboti sacenšas šķēršļu trasē, kuru ir spējīgi izbraukt vien izveicīgākie un attapīgākie roboti.
 • Dronu sacensībās pilotam jābūt tik izveicīgam, lai izbrauktu šķēršlu trasi ar lidojošu robotu-dronu.
 • Freestyle kategorijā katram ir iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašākam skatītāju lokam ar LEGO vai brīvās konstrukcijas risinājumiem.
 • Antweight robotu sacensības - disciplīna, kurā roboti vadāmi ar pulti. 
 • Labirinta sacensībās robotam ir jāatrod jāatrisina iekļšana labirinta centrā un izkļūšana no tā pēc iespējas ātrākā laikā.
 • VEX IQ sacensībās dalībnmiekiem jāatrisina sacensībām sagatavotie uzdevumi.
 • WEDO sacensības paredzētas jaunāko klašu skolēniem, kuru būvētie roboti sacenšas ar ātrumu un spēku.
 • FLL Chalenge - disciplīna, kurā būvē un programmē LEGO robotu, kas veic robotu spēles misijas.

FLL robotu spēles noteikumi https://firstlegoleague.lv/challange, reģistrācija FLL disciplīnai: https://lv.sportsforthemind.eu/
Kontaktinformācija par FLL: Anna Skruode, tālr. 29647622, info@firstlegoleague.lv

Uzmanību Lego disciplīnu dalībniekiem, jo ir ieviestas izmaiņas noteikumos (!!!):

 1. Dalībnieks kā operators var tikt reģistrēts vienā Lego sumo disciplīnā tikai vienam robotam;
 2. Lego sumo robotam tiek piešķirts zaudējums, ja cīņas laikā no robota atdalās detaļa, kuras svars pārsniedz 5 g un izkrīt ārpus ringa, izņemot gadījumu, ja detaļa paliek uz ringa, tad zaudējums netiek piešķirts;
 3. Apgriezt riepu otrādi (ar iekšpusi uz āru) un/vai likt to uz citas jau uzstādītas uz riteņa riepas ir aizliegts;
 4. Lego sumo viena mača laikā (starp cīņām līdz 2 uzvarām), esošās konstrukcijas apzināta detaļu maiņa vai jauno detaļu pielikšana robota konstrukcijai ir aizliegta, izņemot gadījumu ja detaļa ir salūzusi, tad rezervesdetaļai jābūt identiskai salūzušajai detaļai;
 5. Ja Lego sumo robots neizkustas 10 sekunžu laikā no tiesneša starta signālā, tad robotam tiek piešķirts zaudējums.

Lego sumo skolēnu abās vecuma grupās robotu būvēšanai atļauts izmantot tikai noteiktas LEGO oficiālas un licenzētas, bet nemodificētas detaļas, kas iekļautas sekojošos robotikas komplektos, kā NXT 2.0, EV3, Spike vai Invertor (https://www.pvg.edu.lv/robotika/2023/Documents/LEGO_parts.pdf). Detaļas kas nav iekļautas šajos komplektos izmantot aizliegts. Savukārt Lego sumo PRO grupā uz detaļu komplektu lietojumu un ierobežojumu nav, tanī pašā laikā tām jābūt LEGO oficiālām un licenzētām, bet nedrīkst būt modificētas (grieztas, līmētas, slīpētas u.t.t.). Pievērsiet uzmanību, ka skolēnu robotu izmēri var būt līdz 20x20 cm, bet PRO grupā līdz 15x15 cm.

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, komandas dalībnieku skaitam vai dalībnieka vecumam ir ierobežojumi atbilstoši disciplīnai, kurā piesaka robotu. Vairākās disciplīnās dalībnieki tiek dalīti vecuma un profesionalitātes grupās. 

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Piesakoties un piedaloties pasākumā dalībnieki dod piekrišanu fotografēšanai un filmēšanai. 

Dalībniekiem pašu ērtībai ļoti ieteicams paņemt līdzi maiņas apavus.

Dalībniekiem būs pieejami mācību kabineti, kur varēs sagatavot robotus sacensībām. Vajadzības gadījumā jāpaņem līdzi strāvas pagarinātājus-sadalītājus, jo klasēs var pietrūkt vietas elektrības rozetēs. Dalībniekus ar pagarinātājiem nevarēsim nodrošināt.

Minisumo un iRobot sumo dalībniekiem jābūt līdzi cimdiem un laikā, kamēr robots nepiedalās cīņā uz ringa, jānodrošina drošas uzmavas asmeņiem, lai nesavainotu citus sacensību dalībniekus!

Minisumo skolēnu grupā roboti tiks startēti ar pogu, Minisumo PRO grupā ar pulti.

Īpašu uzmanību pievērsiet informācijai par ēdināšanu:
Ēdināšanas firma Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā piedāvā kompleksās pusdienas 4.10 EUR ar pvn (kartupeļu biezenis/cepti kartupeļi, vistas šķiņķītis/cūkgaļas kotlete, salāti, bulciņa-salds virtulis, suliņa tetrapaciņā). Rēķinam rekvizīti un/vai pusdienotāju skaits jāsūta uz adresi: gimnazijasednica@gmail.com līdz 18. janvārim. Ēdināšanas firma sagatavos un nosūtīs rēķinu, kuru jāapmaksā līdz 24. janvārim. Ja rēķins nav nepieciešams, tad par pusdienām varēs samaksāt skaidrā naudā skolas ēdnīcā uz vietas (tiks pieņemta tikai skaidra nauda!), bet jebkurā gadījumā pusdienotāju skaits ir jāpiesaka ēdināšanas firmai! Informācija nepieciešama, lai pavāri varētu prognozēt iespējamo porciju skaitu.

Ar cieņu, Juris Erts, t.29419475. Jautājumu un neskaidrību gadījumā rakstiet uz:  juris.erts@preili.lv!

Uz tikšanos Preiļos! 
Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija, Kooperatīvā 6, Preiļos, LV5301